Komitet Okręgowy
Olimpiady Matematycznej
w Krakowie


ul. Łojasiewicza 6,
30-348 Kraków

Zakończył się drugi etap zawodów LXV OM

Dodano: sobota, 22 lutego 2014
Zakończył się drugi etap zawodów LXV Olimpiady Matematycznej.

Do drugiego etapu Olimpiady w okręgu krakowskim zakwalifikowanych zostało 61 osób. Wszyscy stawili się zarówno pierwszego jak i drugiego dnia zmagań. Zawody przebiegły spokojnie, a uczestnicy opuszczający sale nie mieli na szczęście kwaśnych min.

Po sobotnich zmaganiach i wspólnym obiedzie odbyła się Herbatka Olimpijska, na której między innymi zostały omówione zadania z zawodów drugiego stopnia. Członkowie Komitetu Okręgowego oraz osoby wspomagające Komitet przedstawiły swoje propozycje rozwiązań.
zadanie 1 Edward Tutaj
zadanie 2 Tomasz Kobos
zadanie 3 Antoni Leon Dawidowicz
zadanie 4 Leszek Pieniążek
zadanie 5 Dominik Burek
zadanie 6 Maciej Gawron
Udało się przy tej okazji wskazać autora zadania 5.

Tylko jeden przedstawiciel zawodników zdecydował się pokazać swoje rozwiązanie, był nim Jan Gwinner, który przedstawił swój pomysł na zadanie 2.

Potem odbyło się tradycyjne głosowanie, w którym za najłatwiejsze uznano zadanie 4, a za najtrudniejsze zadanie 6 (choć 5 było o mały włos od uzyskania tego tytułu).

Wśród uczestników Herbatki dwie osoby zadeklarowały, że rozwiązały 6 zadań, również dwie przyznały się do pięciu, do czterech dziewięć osób, a do trzech dziesięć.

Na koniec cennymi uwagami na temat rozwiązywania zadań podzielili się z nami weterani olimpiad: Bohdan Grell i Edward Tutaj.