ul. Łojasiewicza 6,
30-348 Kraków

Finał LXV OM

Dodano: niedziela, 13 kwietnia 2014
Zwycięzcą LXV Olimpiady Matematycznej został Karol Kaszuba z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Spośród finalistów z naszego okręgu najwyżej uplasował się Jan Gwinner z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie - 30 punktów, miejsce 2-7., nagroda drugiego stopnia.

Nagrodę trzeciego stopnia zdobyli Mariusz Trela z Publicznego Gimnazjum nr 52 Ojców Pijarów w Krakowie (23 punkty, miejsce 16.) oraz Michał Glapa z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie (22 punkty, miejsce 17-18.)

Nagrodę czwartego stopnia dostał Konrad Deka uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie (20 punktów, miejsce 19-24.)

Ponadto nagrodę im. Andrzeja Mąkowskiego za najlepiej zredagowane poprawne rozwiązanie jednego z zadań z finału otrzymał Jan Derbisz za zadanie 5, uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego.

Do delegacji na  LV Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną, która odbędzie się w Cape Town (RPA) oraz na XIV Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne, które odbędą się w Mszanie Dolnej powołany został Jan Gwinner.

Natomiast na VIII Środkowoeuropejską Olimpiadę Matematyczną, która odbędzie się w Dreźnie powołano Mariusza Trelę, a na XXV Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich, które odbędą się na Litwie powołano Konrada Dekę.

Na Obozie Naukowym w Mszanie Dolnej nasz okręg reprezentować będą: Konrad Deka, Jan Gwinner, Mariusz Trela.

Pełne wyniki znajdują się na stronie Komitetu Głównego.